Explosion 16 PXB2103 - wyrzutnia 16 strzałów 20 mm Piromax F2
dodaj do przechowalni
Opis
Informacje podstawowe
16 - strzałowa wyrzutnia PXB2103 Explosion 16 to krótko strzelająca bateria od producenta "Piromax".
Ładunki strzelają pionowo z efektami srebrnych fal. Kaliber ładunków o średnicy 20 mm pozwala efektom wznosić się na pułap około 25 metrów w czasie 19 sekund. Zawartość mieszaniny pirotechnicznej (NEC) wynosi 104 g.
Produkt posiada certyfikat CE: Klasa F2
F2 - wyroby, które podczas działania charakteryzują się niskim stopniem zagrożenia życia i zdrowia ludzi oraz mienia i środowiska, a także niskim poziomem natężenia emitowanego dźwięku, przeznaczone do użytku na zamkniętym obszarze na zewnątrz budynków.
Efekty tego produktu:
- czerwona kometa przechodząca w czerwoną opadającą falę,
- zielona kometa przechodząca w zieloną falę z cracklingiem,
- niebieska kometa przechodząca w niebieską falę i w chryzantemę,
- srebrna kometa przechodząca w dużą srebrną chryzantemę.
Nasz test wyrzutni PXB2103 "Explosion 16". Opinia pirotechnika:
Mała bateria małego kalibru z przewodnim motywem srebrnej fali. Kostka polecana do budowania małych zestawów amatorskich z dużą różnorodnością efektów. Rozwiązaniem poprawiającym bezpieczeństwo użycia tej baterii jest dodanie rozkładanej podstawki stabilizującej produkt.
Atuty produktu:
- mała wyrzutnia z efektami srebrnych fal
- bezpieczny produkt z rozkładaną podstawką stabilizującą przed wywróceniem
Praktyczne informacje dotyczące użycia produktu PXB2103 "Explosion 16":
- Produkt jest dopuszczony do użytku wyłącznie przez osoby pełnoletnie.
- Należy używać tylko na otwartym terenie, zachowując minimalną odległość między wyrzutnią a widzami wg załączonej instrukcji.
- W celu zmniejszenia ryzyka przewrócenia się odpalonego produktu, zalecamy ustawić go na równym, stabilnym podłożu. Dodatkowo warto także obłożyć po bokach kamieniami, wbitym palikiem lub lekko podkopać ziemią.
- Po ustawieniu wyrzutni na podłożu, zwróć uwagę czy na torze lotu ładunków nie ma ewentualnych przeszkód (drzewa, budynki, linie wysokiego napięcia i inne). Jeśli istnieje takie ryzyko, postaw produkt w innym miejscu, które pozwala na jego bezpieczne użycie.
Zobacz video
Dane techniczne
| Kolory wiodące | Srebrny |
| Układ efektów | I (pionowy) |
| Liczba ładunków | 16 strzałów |
| Czas trwania | 19 sek. |
| Dynamika prezentacji | Umiarkowana |
| Kontrast kompozycji | 2 lub 3 efekty |
| Akustyka (dźwięk) | Głośne |
| Kaliber ładunków | 20 mm / 0,8" |
| Wysokość efektów | 25 m |
| Wymiary | 100 x 100 x 120 mm |
| Czas trwania (zakres) | od 16 do 30 sek. |
| Dodatkowe atuty | Podkładka stabilizująca wyrzutnię; Mała bateria |
| Lont rezerwowy | Tak |
| NEC (zawartość mieszaniny netto) | 104 g |
| Waga produktu | 0,67 kg |
| Klasa CE | F2 |
| Opakowanie hurtowe | 12/1 |
darmowa dostawa od 299 zł
600 332 883



