Ceny fajerwerków + BONUS! 5 pomysłów na tanie kupowanie!

0
Ceny fajerwerków w roku 2023. Plus BONUS 7 sprytnych pomysłów na tanie kupowanie .

W kończącym się roku 2023 entuzjaści fajerwerków mają powody do radości, ponieważ na rynku zauważalny jest brak znaczących wzrostów cen tych kolorowych i efektownych produktów w porównaniu do roku ubiegłego. Ta korzystna sytuacja może stanowić doskonałą okazję do zachęty do dokonywania zakupów fajerwerków. W przeciwnieństwie do wielu innych branż, oferowane obecnie ceny wyrobów pirotechnicznych pozwalają klientom na planowanie swoich wydatków na święta i inne uroczystości, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów.

Transport morski fajerwerkówCo wpływa na cenę fajerwerków?

Fajerwerki należą do produktów, które przed wprowadzeniem na lokalny rynek, muszą przemierzyć bardzo długą drogę. Wpływ różnych czynników na ostateczną ich cenę w Polsce jest dość skomplikowany i zależy od wielu składowych. Oto najważniejsze z nich:

 1. Transport morski:

  • Ceny fajerwerków w Polsce są bezpośrednio kształtowane przez koszty transportu morskiego z Chin, które są głównym producentem fajerwerków na światowym rynku. Wpływ ten obejmuje koszty frachtu, opłaty portowe, ubezpieczenie towaru i inne powiązane z tym koszty logistyczne.
  • Zmiany w cenach paliwa i sytuacje na rynku transportu morskiego mogą wpływać na ostateczne koszty dostawy fajerwerków do Europy.
 2. Certyfikacja (certyfikat CE):

  • Konieczność uzyskania certyfikatu CE, który potwierdza zgodność produktu z europejskimi standardami bezpieczeństwa, również wpływa na koszty jakie ponoszą importerzy fajerwerków. Producenci muszą spełnić określone normy dotyczące bezpieczeństwa, co również ma wpływ na koszty produkcji.
  • Jednak certyfikacja CE jest również istotna z perspektywy bezpieczeństwa konsumentów, co może mieć wpływ na postrzeganie produktów i wpływać na popyt.
 3. Koszty produkcji w Chinach:

  • Chiny są głównym producentem fajerwerków na światowym rynku, co wynika w dużej mierze z tradycji tego kraju i częściowo z niższych kosztów produkcji w porównaniu do wielu innych krajów. Koszty siły roboczej, surowców i infrastruktury mogą być niższe, co przyczynia się do konkurencyjności cenowej produktów.
  • Równocześnie jednak zmiany na chińskim rynku pracy, polityce podatkowej czy kosztach surowców wpływają na koszty produkcji i przekładają się na ceny fajerwerków. 
 4. Wahania kursów walutowych:

  • Ponieważ większość fajerwerków jest produkowana w Chinach, wachania kursów walutowych między chińskim juanem a dolarem lub euro mogą wpływać na koszty importu. Jeśli wartość juana wzrośnie w porównaniu do euro, koszty importu mogą wzrosnąć, co może skutkować podwyżkami cen.
 5. Regulacje celne i podatki:

  • Zmiany w regulacjach celnych i podatkach importowych mogą wpływać na ostateczne ceny fajerwerków. Różnice w stawkach celnych czy podatkach importowych między krajami mogą wpływać na konkurencyjność cenową produktów, w tym także fajerwerków.
 6. Innowacje technologiczne:

  • Postęp technologiczny w produkcji fajerwerków również jest ważnym czynnikiem, który ma swój udział w kształowaniu cen produktów. Nowe technologie w dłuższej perspektywie mogą zwiększać efektywność produkcji, co wpływa na konkurencyjność cenową, ale najpierw ta inwestycja jest ogromnym kosztem, który producent musi ponieść.
 7. Koszty energii:

  • Koszty energii, zarówno w produkcji w Chinach, jak i w transporcie morskim, to kolejna składowa decydująca o ostatecznej cenie wyrobów pirotechnicznych. Wzrost cen energii może skutkować wzrostem kosztów i przyczynić się do wzrostu cen fajerwerków.
 8. Stabilność polityczna:

  • Stabilność polityczna w Chinach i innych krajach zaangażowanych w produkcję fajerwerków oraz w krajach europejskich może wpływać na dostępność surowców, koszty pracy i ogólną dostępność produktów.

Jak ukształtowały się ceny fajerwerków w roku 2023?

Mijający rok przyniósł pewną stabilizację na rynku transportu morskiego, co w dużej mierze pozwoliło ukształtować ceny pirotechniki na niższym poziomie niż rok temu. Zatem możliwość zakupu fajerwerków po niższych cenach niż w poprzednim 2022 roku stanowi zachętę do urozmaicania i wzbogacania różnorodnych okazji. Klienci mogą teraz łatwiej spełniać swoje marzenia o pięknych pokazach sztucznych ogni bez obaw o nadmierny wpływ na domowy budżet. Obniżki cen fajerwerków w roku 2023 mogą sprawić, że zakupy tych wyjątkowych produktów staną się bardziej dostępne dla szerszego grona klientów, co z pewnością przyczyni się do jeszcze większej popularności tego rodzaju tradycji.

Zakupy fajerwerków

Jak wybierać tanie fajerwerki?

Przy zakupie fajerwerków zawsze warto priorytetowo ocenić jakość efektów, które prezentują, ponieważ to one nadają wyjątkowy charakter każdemu pokazowi. Wybierając produkty o wysokiej jakości efektów, można być pewnym, że doświadczenie związane z używaniem fajerwerków będzie nie tylko bezpieczne, ale także niezapomniane, co przeważa nad kwestią cenową. A gdyby tak dało się połączyć jedno i drugie, aby kupić fajerwerki dobre i jednocześnie tanie?

Punkty do zapamiętaniaBONUS! 5 najlepszych pomysłów na tanie kupowanie fajerwerków

 1. Sprawdzony dostawca - udaj się do renomowanego sprzedawcy pirotechniki w Twojej okolicy lub wybierz hurtownię fajerwerków, która działa przez cały rok. W sklepie Hurtownia.Fajerwerkowo.pl możesz kupić fajerwerki zarówno w ilościach hurtowych jak i detalicznych przez cały rok. Co najważniejsze, ceny oferowanych fajerwerków nie ulegają tak dużym wahaniom jak ma to miejsce w przypadku np. dużych sieci handlowych (np. Auchan, Dino, Biedronka) czy na sezonowych straganach.

  PAMIĘTAJ o jeszcze jednym! Warto sprawdzić czy oferowany towar jest bezpieczny i czy pochodzi z najnowszych, tegorocznych dostaw. Zapytaj Twojego dostawcę fajerwerków w jaki sposób magazynuje fajerwerki lub czy na przykład realizuje zwroty niesprzedanych produktów od swoich klientów hurtowych? Wyroby pirotechniczne, które były wielokrotnie transportowane z miejsca na miejsce, sprzedawane "pod chmurką" i magazynowane w niedostosowanych do tego warunkach a następnie wróciły do hurtowni i zostały ponownie wprowadzone do obrotu, nie należą do bezpiecznych. W sklepie Hurtownia.Fajerwerkowo.pl takie rozwiązania nie mogą mieć miejsca, po to by móc zapewnić o niezawodoności oferowanych produktów.

 2. Szukaj promocji lub okazji - kto nie lubi korzystać z okazji? Takie również trafić można w sklepie internetowym z fajerwerkami, w zakładce z aktualnymi promocjami https://hurtownia.fajerwerkowo.pl/pl/promotions Możesz tu znaleźć wiele ciekawych ofert, z których warto korzystać.

 3. Oszczędzaj na dostawie. Wybieraj tanie lub darmowe możliwości dostawy Twoich fajerwerków. Czy wiesz, że w sklepie Hurtownia.Fajerwerkowo.pl już od kwoty zamówienia powyżej 199 zł dostaniesz Twoje zamówienie zupełnie za darmo? Zamiast płacić za dostawę, możesz te środki przeznaczyć na dodatkowe wyroby pirotechniczne, które wzbogacą Twój zestaw ulubionych fajerwerków.

  Planujesz jednak nieco skromniejsze zakupy? Nie ma problemu, możesz skorzystać z najtańszych na rynku metod dostawy fajerwerków, na przykład za zamówienie fajerwerków o wartośći 100 zł, możesz skorzystać z dostawy za symboliczne 5,99 zł

 4. Kupuj więcej - to się opłaca - rabaty progresywne, które w zależności od wielkości zamówienia zwiększają upust na Twoje zamówienia. Sprawdź zatem czy nie warto dołożyć do zamówienia jeszcze kilku produktów, aby ostateczna cena do zapłaty za Twoje zamówienie była jeszcze niższa.

 5. Szukaj kodów rabatowych - oferty promocyjne to nie wszystko. Dla wytrwałych poszukiwaczy sklep Hurtownia.Fajerwerkowo.pl przygotował atrakcyjne kody rabatowe na fajerwerki. Polecamy śledzić infromacje pojawiające cyklicznie na kanałch społecznościowych związanych ze sklepem Hurtownia.Fajerwerkowo.pl: Facebook, YouTube, Instagram...

Zobacz aktualne promocje

[product show="promotion" slider="true"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl